Španělsko

Katalánsko

Užívejte Slunce a kulturních krás Španělska, Francie a Monaka

Na zájezdu strávíte dvanáct dní a poznáte krásy Monaka, Španělska a Francie. Projdete si místa jako muzeum Salvadora Dalího v jeho rodném, historickém městečku Figueres, benediktinský klášter Montserrat a dostanete se i do blízkosti impozantní barcelonské scenérie Sagrada Familia. Naučné kulturně-historické prohlídky jsou prokládány volnými dny, které můžete využít ke koupání na krásných španělských plážích. V posledních dnech zájezdu se podíváte i do Francie, kde můžete obdivovat Avignon a starověký viadukt Pont du Gard.

Délka zájezdu: 12 dní / 9 nocí
Typ zájezdu: Poznávací
Ubytování: Mobilní dům, Kemp na pláži
Doprava: Autobus
Strava: Není v ceně

Program zájezdu

1. DEN - Odjezd v 9:00 z Kopřivnice (hotel Tatra), v 9:20 Nový Jičín (vlakové nádraží), 9.40 Lipník nad Bečvou, Penny Market sklad, 11:10 Brno – nástupiště bude upřesněno, dále směr Itálie, Monako.
2. DEN - V ranních hodinách příjezd do Monaka. Devítihodinová přestávka. Prohlídka Monaka, Monte Carla, v případě hezkého počasí možnost koupání. Vjezd do Monaka. Po devítihodinové přestávce odjezd na ubytování do Montpellier.
3. DEN - V ranních hodinách odjezd do Španělska. Dvouhodinová zastávka v historickém městečku Figueres, kde působil jeden z největších španělských malířů, Salvador Dali, návštěva muzea v jeho rodném domě. Vstupné cca 12 EUR bude vybráno na místě. V odpoledních hodinách příjezd do Pinedi de Mar. Ubytování v kempu ve čtyřlůžkových mobile homech.
4. DEN - Volno, koupání.
5. DEN - V 8:00 odjezd na celodenní výlet na Montserrat, kde se nachází známý benediktinský klášter. Na zpáteční cestě zastávka v Barceloně. Procházka kolem Sagrady Famílie (stavba od Antoni Gaudiho), návštěva známé gotické čtvrti a procházka po Ramble. Návrat do Pinedi de Mar ve večerních hodinách.
6. DEN - Volno, koupání.
7. DEN - Dopoledne volno, odpoledne odjezd do Barcelony. Návštěva parku Güell, výjezd na kopec Montjuich, ze kterého je překrásná vyhlídka na celou Barcelonu. Večerní návštěva Zpívajících fontán. Odjezd do Pinedi de Mar.
8. DEN - Dopoledne koupání, v pozdních odpoledních hodinách návštěva krásného městečka Tossa de Mar.
9. DEN - Volno, koupání.
10. DEN - V 8:00 odjezd ze Španělska do města Avignonu ve Francii. Krátká zastávka u jednoho z nejvýznamnějších vodních viaduktů z doby římského impéria Pont du Gard. Ubytování, poté pěší procházka městem Avignon, které bylo ve středověku sídlem druhého papežství.
11. DEN - V ranních hodinách odjezd do ČR, cesta zpět přes Německo a Prahu.
12. DEN - V ranních hodinách příjezd do ČR.

Cena zahrnuje

- 1x ubytování v Montpellier, třílůžkové pokoje
- 1x ubytováni v Avignonu (F1), třílůžkové pokoje
- 7x ubytování v Pineda de Mar, cemp Caballo de Mar - čtyřlůžkové mobilhome
- doprava klimatizovaným autobusem
- průvodce
- pobytová taxa
- vjezd do Monaka
- cesta autobusem do Barcelony + uvedené výlety z programu
- pojištění proti úpadku CK
- příspěvek do garančního fondu

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění do zahraničí
- povlečení, to je nutno vzít sebou (možnost zapůjčení na místě cca 14€)
- strava

Máte zájem o naše poznávací zájezdy?