Rusko

Moskva a Rusko

Obdivujte blyštivé poklady ruského kulturního bohatství

Během osmi dnů se můžete opájet atmosférou pokladnicemi východoslovanské kultury a historie, Moskvou a Petrohradem. Zkušený průvodce vás vezme na okružní jízdu po Petrohradu v komfortním minibusu. Zde se můžete kochat například majestátním Zimním palácem, jehož pokoje zdobí zlato, mramor a obrazy géniů jako byli Leonardo da Vinci a Raphaelo.
Podobně obohacující okružní jízdu si užijete i v Moskvě. Svou krásou vás očaruje Kreml i se všemi jeho dvaceti věžemi, Fazetový palác a podíváte se i do Katedrály Krista Spasitele a mnohem více.

Délka zájezdu: 8 dní / 7 nocí
Typ zájezdu: Poznávací
Ubytování: Twin room
Doprava: Letadlo
Strava: Snídaně

Program zájezdu

1. DEN - Odlet z Prahy do Petrohradu. Přílet v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.
2. DEN - Snídaně v hotelu.Setkání s průvodcem. Okružní jízda komfortním minibusem po Petrohradu. Návštěva Petropavlovké pevnosti, katedrály Petra a Pavla, kostela spasitele na krvi. Návštěva Ermitáže (Zimní palác), Palácového náměstí. Je těžké si představit výlet do Petrohradu, aniž byste navštívili jedno z nejznámějších muzeí na světě - Státní Ermitáž. Jeho neocenitelná sbírka zabírá 5 historických budov, z nichž nejpozoruhodnější je Zimní palác - bývalé sídlo ruské královské rodiny. Jeho pokoje zdobené mramorem a zlatem poskytují skvělé zázemí pro poklady Ermitáže. Možná vás překvapí, že sbírka tohoto jedinečného muzea obsahuje přes 3 miliony exponátů včetně obrazů Leonarda da Vinciho a Raphaela a dalších slavných umělců; neměly by však chybět ani sbírky egyptského, orientálního a starořeckého umění. Budete doslova ohromeni krásou muzea a nikdy nezapomenete na toto nádherné a legendární místo.
Nocleh v hotelu.
3. DEN - Snídaně v hotelu. Individuální volno. Petrohrad je velmi překvapivé město a velmi krásné z mnoha důvodů! Během svého volného času můžete objevit jeho nádherné paláce, katedrály a kostely, užít si večer ve světově proslulých divadlech. Využijte jednu z našich možností, jak se pobavit a užít si svůj čas v severním hlavním městě Ruska!
Nocleh v hotelu.
4. DEN - Snídaně v hotelu. Individuální volno. Nocleh v hotelu.
5. DEN - Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Transfer na vlakové nádraží. Vlak Sapsan do Moskvy. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v hotelu.
6. DEN - Snídaně v hotelu. Setkání s průvodcem. Okružní jízda po Moskvě: Rudé náměstí, Manéžní náměstí, Bulvární okruh, Tverský bulvár, Velvyslanecká čtvrť, Minská ulice, Park Vítězství, Vítězný oblouk, vynikající moderní Bagrationův most pro pěší, Bílý dům, Nový Arbat, Arbatské náměstí, Zamoskvorečje, Nábřeží svaté Sofie, katedrála Krista Spasitele, památník k třísetletému výročí ruského námořnictva, chrám svatého Nikolaje, ulice Lva Tolstého, Pirogovskaja ulice, Novoděvičí klášter, vyhlídka Vorobjovy cholmy. Behem pkružní jízdz návštěva Katedrály Krista Spasitele.
Pěší prohlídka Kremlu a jeho katedrály: Car-dělo a Car Kolokol (car-zvon) , chrámové náměstí, Fazetový palác. Navštivte jednu z nejznámějších památek Moskvy - Kreml s červenými cihlovými zdmi a 20 věžemi s vlastní jedinečnou historií. Od své první stavby v roce 1156 jako dřevěná tvrz na příkaz velkovévody Jurije Dolgorukého byla několikrát přestavěna. Současný vzhled byl vytvořen v roce 1495 nejlepšími architekty Ruska a Itálie. Dnes je Kreml rezidencí ruského prezidenta a hlavním symbolem země, který ctí všichni jeho občané. Transfer do hotelu.
7. DEN - Snídaně v hotelu. Individuální volno. Město se v posledních desetiletích významně změnilo: po své komunistické minulosti se stalo jedním z nejvyspělejších mezinárodních měst Ruska. Dnes nabízí obrovskou škálu zajímavých památek a možností zábavy. Čeká na vás více než 60 muzeí, krásné parky, ulice, restaurace v hlavním městě. Moskva nenechává nikoho lhostejným a zůstává tajemná a magnetická pro všechny své hosty. Využijte svého volného času k jeho prozkoumání! Nocleh v hotelu.
8. DEN - Snídaně. Individuální volno. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Petrohrad / Moskva - Praha vč. letištních poplatků
- 3x ubytování v Moskvě, dvojlůžkové pokoje, hotel ***
- 4x ubytování v Petrohradu, dvojlůžkové pokoje, hotel ***
- 7x snídaně
- česky mluvící průvodce dle programu
- vlaková přeprava (2. třída) Petrohrad - Moskva vč. poplatků
- doprava autem, minibusem nebo autobusem dle programu
- vstup
    - Petropavlovská pevnost (Petrohrad)
    - Ermitáž (Petrohrad)
    - Katedrála Krista Spasitele (Moskva)
- registrační poplatek hotelu
- pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

- vstupní vízum 2.100 Kč,
- cestovní pojištění do zahraničí,
- strava (kromě snídaně),
- fakultativní výlety,
- spropitné nosiči, poplatek za povolení fotografování.

Máte zájem o naše poznávací zájezdy?