Barevný podzim v historické Vídni a zastávka v zábavním parku Prater!

Domů
>
Barevný podzim v historické Vídni a zastávka v zábavním parku Prater!

Barevný podzim v historické Vídni a zastávka v zábavním parku Prater!

Využijte volného dne a pojeďte s námi na výlet plný historie, kultury, krásy, jídla a pití! Vhodné pro malé i velké, děti i dospělé.

Vídeň má spoustu názvů - nejlepší město pro život, nejzelenější město na světě, město kostelů výjimečné architektury, město krátkých vzdáleností .. Pojeďte se s námi podívat na krásy podzimního období a to přímo v historickém centru Vídně! Kde jinde se rozloučit s létem a přivítat babí léto Náš zkušený průvodce Vám ukáže ty nejpodstatnější památky, ukáže ty nejkrásnější místa i tajná zákoutí, která skrývají vídeňská tajemství. Společně si projdete kupříkladu Parlament, Karlovo náměstí, Hofburg s koňskou jízdárnou, Růžovou zahradu, ale samozřejmě i překrásný barokní zámek Schönbrunn, který historicky sahá až na počátek 17. století. Víte, že na tomto zámku je více než 1 400 pokojů? Kolem zámku si taktéž projdete samotné zahrady s vyhlídkou na Gloriettu a jiné pamětihodnosti. My doporučujeme muzeum kočárů, které opravdu stojí za to! Královské kočáry tažených koňmi přímo v jednom ze sálů zámku. Pokud hledáte nějaké zajímavé dárky, suvenýry, ale i třeba nový módní kousek do šatníku - tady najdete to pravé! Také zde můžete ochutnat pravou rakouskou kuchyň. Město je protkané různými stánky s občerstvením, restauracemi, kavárnami, které čekají jen na vaše mlsné jazýčky. Chcete si zkusit pravý Sachrův dort nebo třeba vídeňskou kávu? A nebo byste radši ocenili pořádný vídeňský řízek, langoš s česnekem a halušky na sto způsobů. Věříme, že v tomto městě si vyberete. A v případě, že byste chtěli vlastní program, navštívit nějaká muzea (doporučujeme Přírodověděcké či Umělecko-historické muzeum u sochy Marie Terezie) a nebo jen posedět s kávou a kochat se Katedrálou svatého Štěpána, náš průvodce Vám velmi rád poradí s individuálním programem a domluví se s Vámi, kde se zase se skupinou můžete spojit či kdy a kde nastoupit na autobus. Chcete se s námi jen svézt a užít si Vídeň po svém? To taky není problém! Domluvíme se s vámi i my v CK a doporučíme, kam si ve městě zajít a jak si naplánovat den.

A pro děti? Kromě zajímavých obchůdků, ruchu velkoměsta, dobrot, koňských spřežení vozící kočáry přímo v centru města a zajímavého povídání o tomto městě si užijí především zábavní park Prater! Historie parku sahá až do 18. století, kdy byla bývalá císařská honitba panovníka Josefa II. Později se zde začaly objevovat kavárny, občerstvení a hlavně kolotoče! Nejznámější atrakcí je Obří kolo Riesendrad z roku 1897, ale není třeba se obávat - v parku je obrovské množství moderních kolotočů, horských dráh, autodromů, domů hrůzy i klasických housenkových drah. Areál připomíná malé kouzelné město - a najdete tu i perníkovou chaloupku! Atrakce jsou omezené věkem a některé i výškou z dobrého důvodu, na některé se totiž bojí jít i odvážní dospělí. Například na Volný pád, který Vám zaručí krásný výhled na Vídeň, ale také pořádnou dávku adrenalinu! Cena atrakcí se pohybuje na podobné úrovni jako v u nás na poutích. Za vstup na atrakci dáte od 75 Kč až do 300 Kč. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

1 denní
28. září 2023
věk +

Cena od:

990

Cena zahrnuje autobusovou dopravu, celodenní program, přejíždění autobusem po Vídni, služby zkušeného průvodce a pojištění proti úpadku CK.

Nenašli jste zájezd,
který by vám vyhovoval.

Sestavíme na míru.

Vídeň (německy Wien) je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň od 1. ledna 1922 jedna z jeho spolkových zemí, zcela obklopená územím spolkové země Dolní Rakousy. Leží na řece Dunaj a se svými přibližně 1,97 milionu obyvateli je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším politickým, hospodářským a kulturním centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V celosvětovém seznamu měst podle kvality života sestaveném firmou Mercer v roce 2011 se Vídeň umístila na první příčce. Na zasedání výboru pro Světové dědictví UNESCO, které se konalo v červenci 2017 v Krakově, bylo rozhodnuto o zařazení historického centra Vídně na seznam památek Světového dědictví v ohrožení.