Rakousko, Tulln - květiny, zahrady, muzea, Dunaj, ohňostroj, umění a dobré jídlo vše pod jednou střechou!

Domů
>
Rakousko, Tulln - květiny, zahrady, muzea, Dunaj, ohňostroj, umění a dobré jídlo vše pod jednou střechou!

Rakousko, Tulln - květiny, zahrady, muzea, Dunaj, ohňostroj, umění a dobré jídlo vše pod jednou střechou!

Šaty z hortenzií, sochy z růží, keře ve tvaru zvířat i japonské zahrady! Jedinečný zážitek na celý život, který ocení každý, kdo má rád vůni květin, zahradničení, umění a nebo si udělat rychlý výlet do Rakouska!

Speciální květinový výstava u příležitosti výročí 70 let od vzniku. Prezentace nejlepších rakouských zahradníků a floristů. Více než 200 000 květin promění jednu halu v moře barev, tvarů a vůní. Nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky květin a všeho, co roste na zahradě! Nejlepší místo a nejdůležitější akce pro zahrádkáře i profesionální zahradníky. 500 národních a mezinárodních vystavovatelů a výstavní plocha o rozloze 85 000 m2. Možnost nakoupit květiny, sazeničky, apod. V okolí výstaviště jsou restaurace, kavárny, ale také park, který vede kolem řeky Dunaj. V blízkém okolí jsou také muzea a spoustu nádherný budov, které Vám v případě zájmu o prohlídku města, ukáže náš průvodce na dobrovolné společné prohlídce. Také zabrousíme do umění a dozvíte se něco o rakouském malíři Egonu Schielovi, který je tullnský rodák. Podíváme se na jeho rodný dům i muzeum a řekneme si něco o jeho bizarním a podivuhodném životě i o jeho tvorbě!

Den zakončíme ohňostrojem, který se bude konat na výročí 70. let veletrhu! Na výstavě uvidíte tisíce druhů květin, rostlin, sochy, umělecké expozice, vzorové zahrádky, rady a tipy k zahradničení a kromě toho, si zde můžete dát i dobrý oběd či vypít si kávu v zahradě plné okrasných růží. A pokud s sebou berete někoho, koho květiny "neberou" - procházka Tullnem kolem Dunaje mu určitě udělá velkou radost. Ve městě najdete muzea, památky, obchody, parky a různé atrakce pro malé i velké. Město Tulln an der Donau je jedno z nejstarších měst v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Tulln. Rozkládá se nad řekou Dunaj. Žije zde přibližně 16 tisíc obyvatel. V blízkosti města se nachází letiště, přístav s jachtařským klubem a zahradnické výstaviště se stálou expozicí zahradnictví a zahradnické architektury Garten Tulln, podle níž je nazýváno Městem květin nebo Městem růží. Rodákem města Tulln je kupříkladu malíř Egon Schiele, ve městě můžete nalézt i jeho rodný dům. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

1 denní
2. září 2023
věk +

Cena od:

1200

Sleva při objednání zájezdu do 1. 7. 2023! Cena zájezdu do 1. 7. 2023 - 1 200 Kč. Cena zájezdu od 1. 7. 2023 - 1 490 Kč. Cena zahrnuje autobusovou dopravu, služby průvodce, vstup na veletrh a pojištění proti úpadku CK.

Nenašli jste zájezd,
který by vám vyhovoval.

Sestavíme na míru.

Tulln an der Donau je jedno z nejstarších měst v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Tulln. Rozkládá se nad řekou Dunaj. Žije zde přibližně 16 tisíc obyvatel. Sídlo v úrodném kraji Vídeňského lesa a ve strategické poloze na skále nad řekou založili Keltové. Římané zde vystavěli opevněné hradiště Comagena, při němž soustřeďovali svou říční flotilu pro povodí dolního Dunaje. Císař Karel Veliký učinil Tulln součástí správního systému Římské říše a pobýval zde na hradě roku 803. Za vlády dynastie Babenberků v době románské se město stalo sídlem markraběte a církevním střediskem kraje. V 11. století zde byla založena honosná trojlodní bazilika sv. Štěpána s opevněným dvojvěžím, přestavěná a vybavená ve 2. polovině 12. století jako jedna z nejvýznamnějších intaktně dochovaných chrámových staveb v Podunají. Vedle ní stojí unikátní dvoupatrová románská pohřební kaple, zvaná karner. Město vzkvétalo díky řemeslům a říčnímu obchodu; patřilo k významným zásobovatelům Vídně. Město utrpělo několik požárů a válečných pohrom, zejména invazí francouzské armády za třicetileté války a útokem Turků při obléhání okolí Vídně roku 1683. Od 19. století nastal nový rozvoj města díky zbudování železniční stanice a mostu přes Dunaj. Dále zde bylo zřízeno menší letiště a při něm vznikla střední letecká škola.

Dolní Rakousy či Dolní Rakousko (německy Niederösterreich) je spolková země na severovýchodě Rakouska, obklopující svým územím Vídeň, která byla do 31. prosince 1921 její součástí. Dolnorakouskou metropolí je od 10. července 1986 Sankt Pölten (česky Svatý Hypolit). Předtím byla hlavním městem Vídeň. Od roku 1997 zasedá v Sankt Pöltenu i dolnorakouský zemský sněm. Na severozápadě sousedí s Českem (Čechami), na severu s Moravou, na severovýchodě na řece Moravě se Slovenskem. Dále v rámci Rakouska sousedí Dolní Rakousy s Vídní, na západě s Horními Rakousy, na jihu se Štýrskem, na jihovýchodě s Burgenlandem. Celou zemí protéká od západu na východ evropský veletok Dunaj, v jehož okolí a též při řece Moravě zde převažují nížiny. Severovýchod Dolních Rakous tvoří převážně pahorkatiny a nížiny, zatímco na severozápadě převažují vrchoviny. Na jihu Dolních Rakous se zvedají Alpy, které na hranici se Štýrskem dosahují nadmořské výšky přes 2000 metrů. Nejvyšší horou dolnorakouských Alp je se svými 2 076 metry Schneeberg zvaná též Klosterwappen. Součástí Dolních Rakous bylo od středověku až do počátku 20. století také Západní Vitorazsko, Valticko a Dyjský trojúhelník. Tato území byla v roce 1920 postoupena Československu a od roku 1993 jsou součástí Česka.