Poznávací zájezdy

Domů
>
Poznávací zájezdy

Jedinečná příležitost nahlédnout do Osvětimi a Březinky s česky mluvícím průvodcem na tří a půl hodinové prohlídce.

Pro jednotlivce nelze objednat prohlídku s česky mluvícím průvodcem. Doporučujeme proto rychle zarezervovat si místa na zájezdu, jelikož se jedná o exkluzivní zájezd.

Původní tábor Auschwitz I byl založen v bývalých kasárnách ve městě Osvětim (německy: Auschwitz, polsky: Oświęcim) přibližně šedesát kilometrů západně od Krakova na území provincie Slezsko. Následně byl vybudován nedaleký Auschwitz II neboli Auschwitz-Birkenau, jeden z největších nacistických vyhlazovacích táborů nazvaný podle vesnice Březinka (polsky: Brzezinka, německy: Birkenau). Auschwitz III označuje pracovní tábor Monowitz-Buna, kromě těchto tří základních patřila do komplexu i řada dalších pobočných táborů. První tábor byl Německem zřízen na základě příkazu Heinricha Himmlera ze dne 27. dubna 1940. Původně byl určen pro Poláky (inteligence, odbojáři), ale v létě roku 1941 nacisté rozhodli, že zde bude probíhat konečné řešení židovské otázky (holokaust). Velitel tábora, Rudolf Höss (či Rudolf Höß), při norimberských procesech uvedl, že v Auschwitzu zemřely více než tři miliony lidí. Podle Státního muzea Auschwitz-Birkenau však v tomto táboře zahynulo 1,4 milionu lidí, z nichž přibližně 90 % byli Židé prakticky ze všech evropských států. Většina obětí byla zavražděna v plynových komorách areálu Auschwitz II plynem Cyklon B; smrt ostatních byla způsobena systematickým hladověním, nucenými pracemi, absencí zdravotní péče, individuálními popravami a pseudolékařskými experimenty. Historie tábora Auschwitz je temná a velmi obsáhlá, proto doporučujeme navštívit toto místo s odborným průvodcem, vyškoleným přímo v Polsku.

Na zájezd se bude vyjíždět v ranních hodinách. V autobuse Vám náš průvodce již řekne něco o historii Polska, druhé světové války i současné situace. Poté se společně zúčastníte tří a půl hodinové prohlídky s česky mluvícím průvodcem. Prohlídka je po celém areálu - přes 50 dochovaných budov, stalá expozice fotografií, deníků, ale i osobních věcí, které zde zůstaly (vlasy, boty, oblečení, nádobí, kufry aj.). Kromě samotné Osvětimi navštívíme i nedaleký areál tábora Březinka, který je součástí prohlídky. Vzhledem k hrůzám, které se na tomto místě uskutečnili se zájezd nedoporučuje pro děti mladší 12 let (i samotný výklad průvodce je velmi detailní a nemusí být vhodný pro děti). Kromě této prohlídky se také zastavíme v centru města Krakow, kde Vás průvodce provede historickým centrem. Podíváte se na Hlavní Rynek, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Královský Hrad i městkou tržnici. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

1 denní
14. října 2023
věk 12+

Cena od:

1690

Luxusní hotel, bohatá polopenze a neomezené lázeňské, wellness i fitness centrum!

Jak lépe využít prodlouženého víkendu než si vychutnat ozdravující a relaxační pobyt v Maďarsku? Můžeme Vám zaručit, že domů přijedete jako vyměnění!

Maďarsko = termální lázně, guláš, paprika a zajímavá historie, co víc si přát? Jeďte s námi na pobyt plný relaxu do Maďarských termálních lázní v malebném městečku Mosonmagyaróvár. Ubytování v luxusním hotelu v centru města. NEOMEZENÝ VSTUP DO TERMÁLNÍCH LÁZNÍ, WELLNESS I FITNESS CENTRA PO CELOU DOBU POBYTU! (saunový svět + vířivka + solná jeskyně+ termální lázně s několika typy léčivých bazénů + plavecký bazén + dětský bazén se "splash" zónou" + několik odpočíváren + "kohoutek" s tou nejčistší vodou, kterou si zde můžete načepovat) . K ubytování máte i bohatou polopenzí, podávanou v nově zrekonstruované hotelové restauraci. Polopenze je formou bufetu (každý den jiné varianty maďarské i jiné kuchyně, dezerty, saláty, polévky). V hotelu lze zajistit i dětskou postýlku. Na recepci se na vás bude 24/7 usmívat jeden ze zaměstnanců hotelu - a pozor, někteří z nich i mluví česky! A pokud máte strach z jazykové bariéry, nebojte, naši průvodci jsou na tyto situace připravení a rádi Vám zajistí vše, co si budete přát. V případě zájmu o prohlídku města můžete buďto vyrazit na vlastní pěst a nebo jít s našim průvodcem, který Vám město ukáže a řekne Vám o něm spoustu zajímavostí! Město Mosonmagyaróvár má širokou historii, které se táhne až k antickému Římu, jelikož právě na těchto pramenech, založili římští vojáci v 1. století svůj tábor Ad Flexum. Není se ale třeba bát nudného historického výkladu, náš průvodce si pro Vás nachystal odpovědi na otázky, které Vás zajímají nejvíce.

Program zájezdu: Odjezd v ranních hodinách (cesta trvá přibližně 3.5 hodiny), příjezd a ubytování v hotelu. Odpolední dobrovolná prohlídka města s průvodcem. Zbytek zájezdu osobní volno. Průvodce Vám bude stále po ruce! Opuštění ubytování a uskladnění zavazadel do autobusu v den odjezdu po snídani. Dále osobní volno (možnost využít lázně i po opuštění pokoje, s využitím ručníků i županů). Odjezd v 13:00. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

4 denní
28. 9. - 1. 10. 2023
věk +

Cena od:

6890

Barevný podzim v historické Vídni a zastávka v zábavním parku Prater!

Využijte volného dne a pojeďte s námi na výlet plný historie, kultury, krásy, jídla a pití! Vhodné pro malé i velké, děti i dospělé.

Vídeň má spoustu názvů - nejlepší město pro život, nejzelenější město na světě, město kostelů výjimečné architektury, město krátkých vzdáleností .. Pojeďte se s námi podívat na krásy podzimního období a to přímo v historickém centru Vídně! Kde jinde se rozloučit s létem a přivítat babí léto Náš zkušený průvodce Vám ukáže ty nejpodstatnější památky, ukáže ty nejkrásnější místa i tajná zákoutí, která skrývají vídeňská tajemství. Společně si projdete kupříkladu Parlament, Karlovo náměstí, Hofburg s koňskou jízdárnou, Růžovou zahradu, ale samozřejmě i překrásný barokní zámek Schönbrunn, který historicky sahá až na počátek 17. století. Víte, že na tomto zámku je více než 1 400 pokojů? Kolem zámku si taktéž projdete samotné zahrady s vyhlídkou na Gloriettu a jiné pamětihodnosti. My doporučujeme muzeum kočárů, které opravdu stojí za to! Královské kočáry tažených koňmi přímo v jednom ze sálů zámku. Pokud hledáte nějaké zajímavé dárky, suvenýry, ale i třeba nový módní kousek do šatníku - tady najdete to pravé! Také zde můžete ochutnat pravou rakouskou kuchyň. Město je protkané různými stánky s občerstvením, restauracemi, kavárnami, které čekají jen na vaše mlsné jazýčky. Chcete si zkusit pravý Sachrův dort nebo třeba vídeňskou kávu? A nebo byste radši ocenili pořádný vídeňský řízek, langoš s česnekem a halušky na sto způsobů. Věříme, že v tomto městě si vyberete. A v případě, že byste chtěli vlastní program, navštívit nějaká muzea (doporučujeme Přírodověděcké či Umělecko-historické muzeum u sochy Marie Terezie) a nebo jen posedět s kávou a kochat se Katedrálou svatého Štěpána, náš průvodce Vám velmi rád poradí s individuálním programem a domluví se s Vámi, kde se zase se skupinou můžete spojit či kdy a kde nastoupit na autobus. Chcete se s námi jen svézt a užít si Vídeň po svém? To taky není problém! Domluvíme se s vámi i my v CK a doporučíme, kam si ve městě zajít a jak si naplánovat den.

A pro děti? Kromě zajímavých obchůdků, ruchu velkoměsta, dobrot, koňských spřežení vozící kočáry přímo v centru města a zajímavého povídání o tomto městě si užijí především zábavní park Prater! Historie parku sahá až do 18. století, kdy byla bývalá císařská honitba panovníka Josefa II. Později se zde začaly objevovat kavárny, občerstvení a hlavně kolotoče! Nejznámější atrakcí je Obří kolo Riesendrad z roku 1897, ale není třeba se obávat - v parku je obrovské množství moderních kolotočů, horských dráh, autodromů, domů hrůzy i klasických housenkových drah. Areál připomíná malé kouzelné město - a najdete tu i perníkovou chaloupku! Atrakce jsou omezené věkem a některé i výškou z dobrého důvodu, na některé se totiž bojí jít i odvážní dospělí. Například na Volný pád, který Vám zaručí krásný výhled na Vídeň, ale také pořádnou dávku adrenalinu! Cena atrakcí se pohybuje na podobné úrovni jako v u nás na poutích. Za vstup na atrakci dáte od 75 Kč až do 300 Kč. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

1 denní
28. září 2023
věk +

Cena od:

990

Rakousko, Tulln - květiny, zahrady, muzea, Dunaj, ohňostroj, umění a dobré jídlo vše pod jednou střechou!

Šaty z hortenzií, sochy z růží, keře ve tvaru zvířat i japonské zahrady! Jedinečný zážitek na celý život, který ocení každý, kdo má rád vůni květin, zahradničení, umění a nebo si udělat rychlý výlet do Rakouska!

Speciální květinový výstava u příležitosti výročí 70 let od vzniku. Prezentace nejlepších rakouských zahradníků a floristů. Více než 200 000 květin promění jednu halu v moře barev, tvarů a vůní. Nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky květin a všeho, co roste na zahradě! Nejlepší místo a nejdůležitější akce pro zahrádkáře i profesionální zahradníky. 500 národních a mezinárodních vystavovatelů a výstavní plocha o rozloze 85 000 m2. Možnost nakoupit květiny, sazeničky, apod. V okolí výstaviště jsou restaurace, kavárny, ale také park, který vede kolem řeky Dunaj. V blízkém okolí jsou také muzea a spoustu nádherný budov, které Vám v případě zájmu o prohlídku města, ukáže náš průvodce na dobrovolné společné prohlídce. Také zabrousíme do umění a dozvíte se něco o rakouském malíři Egonu Schielovi, který je tullnský rodák. Podíváme se na jeho rodný dům i muzeum a řekneme si něco o jeho bizarním a podivuhodném životě i o jeho tvorbě!

Den zakončíme ohňostrojem, který se bude konat na výročí 70. let veletrhu! Na výstavě uvidíte tisíce druhů květin, rostlin, sochy, umělecké expozice, vzorové zahrádky, rady a tipy k zahradničení a kromě toho, si zde můžete dát i dobrý oběd či vypít si kávu v zahradě plné okrasných růží. A pokud s sebou berete někoho, koho květiny "neberou" - procházka Tullnem kolem Dunaje mu určitě udělá velkou radost. Ve městě najdete muzea, památky, obchody, parky a různé atrakce pro malé i velké. Město Tulln an der Donau je jedno z nejstarších měst v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy v okrese Tulln. Rozkládá se nad řekou Dunaj. Žije zde přibližně 16 tisíc obyvatel. V blízkosti města se nachází letiště, přístav s jachtařským klubem a zahradnické výstaviště se stálou expozicí zahradnictví a zahradnické architektury Garten Tulln, podle níž je nazýváno Městem květin nebo Městem růží. Rodákem města Tulln je kupříkladu malíř Egon Schiele, ve městě můžete nalézt i jeho rodný dům. Zájezd pořádáme my: WES - cestovní kancelář s.r.o., Nový Jičín

1 denní
2. září 2023
věk +

Cena od:

1200