Polsko

Dolní Slezsko, Kudowa-Zdrój

Potěšte tělo i duši pobytem v lázních a na zámku Książ

Během tří dnů můžete obdivovat bohatou historii Polska, která je úzce spjata i s historií naší země. Navštívíte třeba největší polský zámek Książ a lázně Kudowa i s jeho krásně vyzdobeným, čistým a elegantním lázeňským městem. Minerální vody zde opravdu léčí, to můžete zjistit na vlastní kůži, součástí zájezdu je pobyt v lázeňském areálu, včetně bazénové relaxace.
Z lázní se přesunete do Swidnice, kde stojí kostel Smireni, jde o památku světového kulturního dědictví UNESCO.

Délka zájezdu: 3 dní / 2 nocí
Typ zájezdu: Poznávací
Ubytování: Hotel
Doprava: Autobus
Strava: Snídaně, večeře

Program zájezdu

1. DEN - Odjezd v 6:00. Kolem 10:00 návštěva největšího zámku Książ v Polsku, který má bohatou historii spojenou i s českými dějinami. Zámek byl součástí projektu Rieze v době 2. světové války, byl připravován jako sídlo pro Hitlera po 2. světové válce. V 13:00 odjezd do polských lázní Kudowa. Procházka lázeňských městem, lázně se pyšní i pobytem státníka Churchilla. Najdeme zde i kalifornské borovice. Minerální vody v těchto lázních jsou prospěšné k léčbě srdečních chorob a trávicího ústrojí. Ubytování, pobyt v lázeňském bazénu, večeře. Bazén, relaxace.
2. DEN - Snídaně, procházka lázeňským městem Kudowa, odjezd do Swidnice. Krásné historické městečko nedaleko lázní, které se pyšní památkou UNESCO – kostel Smireni. Pro nás Čechy je nutno připomenout, že se zde narodila a pocházela odsud manželka krále Karla IV Anna Swidnická. Navštívíme zde ještě katedrálu sv. Václava a Vojtěcha, překrásné Staré město. V odpoledních hodinách odjezd do lázní, bazén v hotelu, wellness, večeře.
3. DEN - Snídaně. Odpoledne ještě pobyt v lázních Kudowa, kolem 13:00 odjezd do městečka Wamberice – velmi známé poutní místo, křížová cesta, překrásná bazilika, za návštěvu stojí pohyblivé betlémy. Návrat do ČR kolem 21:00.

Cena zahrnuje

- 2x ubytování, dvoulůžkové nebo třílůžkové pokoje, hotel ***
- 2x polopenze
- doprava klimatizovaným autobusem
- průvodce
- pojištění proti úpadku CK
- příspěvek do garančního fondu

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění do zahraničí
- vstupy si hradí každý sám (doporučené kapesné 100 zlotých)

Máte zájem o naše poznávací zájezdy?